دانشنامه فرزند

وزن گیری جنین در هفته سی و پنجم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۷ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۳ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۷ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۶/۲۳ بوده. اکنون در هفته ۳۵ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین، کلسیکیر، آهن. و یک روز در میان فمیبیون ۲. بارداری های قبلی دو تا و نوع زایمان و سقط قبلی: ۲. سوال من این است که برای وزن گیری جنین چی بخورم؟ سونوگرافی سلامت جنین رو کی باید انجام بدم؟ بهترین تاریخ سزارین برای من کی هست؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

یک روز در میان صبحانه یک عدد تخم مرغ بخورید، در طول روز ۳ لیوان شیر یا انداره یک لیوان ماست یا ۱ لیوان بستنی بخورید، البته بستی در صورتی که دیابت نداشته باشید. سونوگرافی هفته های آخر جهت وضعیت قرارگیری جنین است که حدود ۳۶ هفته انجام میشود. زمان سزارین هم بسته به تصمیم دکترتان از ۳۸ هفته به بعد انجام میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...