دانشنامه فرزند

دخترم برای هر کاری گریه می کند، چه کار کنم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دختر چهار ساله ای دارم که برای هر موضوعی گریه میکنه. یعنی گریه میکنه تا به خواستش برسه. اگه خونه دوستاش بره موقع اومدن به شدت گریه میکنه و برعکس اونام که میان خونه ما همین کارو موقع رفتنشون انجام میده. اگه نتونه نقاشیشو اونطور که دلش میخواد تموم کنه، کلا سر خوردن، بازی کردن، مهمونی رفتن، لباس پوشیدن و ... گریه های اعصاب خورد کن تا جایی که دیگه گاهی اوقات تحملمو از دست میدم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام، چون شما هر بار فرزندتان برای رسیدن به خواسته هایش گریه کرده عکس العمل نشان دادید و حساس بودید، دخترتان یاد گرفته که برای خواسته هایش گریه کند تا بتواند آن ها را به دست آورد. بهتر است از این به بعد در برابر گریه هایش کوچک ترین واکنش و عکس العملی نشان ندهید. شاید برای تان سخت باشد ولی اگر چند بار عکس العمل نشان ندهید دخترتان متوجه خواهد شد که نمی تواند از طریق گریه به خواسته هایش برسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...