دانشنامه فرزند

علایم بارداری خارج از رحم چیست و چه زمانی بروز می دهد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم، قدم 157 سانتیمتر است و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 22 دی ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 33 روزه است و قاعدگی من تقریبا منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از متفورمین و داستینکس. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 7 ماه است. تنبلی تخمدان و پرولاکتین بالا دارم. روز 29 قاعدگی هستم. زیر شکمم بیشتر سمت چپم گهگاهی تیر میکشه درد معده و حالت تهوع دارم. بزاق دهانم هم از امروز زیاد شده. درد زیر شکمم طبیعی هست؟ ممکنه بارداری خارج از رحم باشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

درد می تواند علل مختلفی مثل مشکلات گوارشی، عفونت های لگنی، در راه بودن قاعدگی و یا حتی با احتمال کمتر بارداری باشد. خیر نگران نباشید بارداری خارج از رحمی انقدر سریع علامتی مثل درد را که ناشی از پاره شدن لوله هاست نشان نمیدهد. چنین علامتی در هفته های پنجم به بعد بارداری و با بزرگ شدن جنین مشهود خواهد بود. در هرحال تا موعد قاعدگی خود صبر کرده اگر پریود نشدید آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...