دانشنامه فرزند

یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ بی بی چک یعنی چی؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 سالمه و 6 ماهه ازدواج کردم، جلوگیری نمی کردم و آخرین پریودی 25 شهریور. 20 مهر لکه دیدم همین روز یک قرص مفنامیک اسید هم خوردم و فکر کردم پریود شدم. اما همون لکه ها بود. دیگه خونریزی نداشتم. 28 مهر بی بی چک دو تا خط نشون داد اما یکیش بی رنگ، آیا من باردار هستم؟ مسکن خطر نداشته خوردم؟ اسهال دارم چند روزه، دهنمم ترشه و نفس کم میارم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به دو خطه شدن بی بی چک حتی اگر کم رنگ هم باشد مشکوک به بارداری هستید و باید آزمایش بتا اچ سی جی انجام دهید با تیتراژ. خوردن این مسکن ضرری نداشته و جهت درمان اسهال باید به پزشک عمومی مراجعه نموده و اعلام بفرمایید که باردار هستید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 3.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...