دانشنامه فرزند

علت دیده نشدن جنین در سونوگرافی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

آخرین پریود من در تاریخ 18 / 4 / 95 بوده است و در تاریخ 30 / 5 / 95 سونو واژینال انجام شد که گفتند ساک و کیسه زرده تشکیل شده است ولی جنین دیده نمی شود، روز قبل هم لکه بینی داشتم امکان دارد جنین سقط شده باشد؟ دکتر ۳۰ عدد شیاف پروژسترون برای من تجویز کردند. امکان بودن جنین چقدر است؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با توجه به این که در آن تاریخ جنین هنوز کوچک است احتمال دیده شدن آن نیز کم است و در کسانی که سونوگرافی زود هنگام انجام دهند ممکن است نگرانی هایی به وجود آورد. سونوگرافی بعدی در هفته های آتی خصوصا هفته هشتم به بعد، مطمئن تر است. لکه بینی نیز ممکن است به علت لانه گزینی رویان بوده باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...