دانشنامه فرزند

بهترین روش جلوگیری از بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 162سانتیمتر است و وزنم 85 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96/4/7می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 26 روزه است. قاعدگی من منظم بود. ولی مدتی قرص ال دی استفاده کردم، کیست تخمدان که داشتم و چند بار قرص اورژانسی که باعث شد نامنظم بشه. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص ال دی استفاده میکنیم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده شش ماه پیش تشخیص دادن که کیست هشت میلی دارم که قرص ال دی خوردم ولی دیگه سونو نرفتم. سوال من این است که بهترین روش جلوگیری از بارداری چی هست؟ و اینکه این ماه قرص استفاده نکردم اگر از امشب شروع کنم جلوگیری از بارداری میشه یا نه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با سلام، چون قاعدگی شما بهم ریخته است این ماه تا پریود بعدی از کاندوم استفاده کنید و در قاعدگی بعدی از روز پنجم از ال دی استفاده کنید. نمیتوان عنوان کرد کدام روش از همه بهتر است زیرا هر روشی به یک بدن سازگاری دارد با این حال آی یو دی روش مناسبی میباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...