دانشنامه فرزند

آیا رابطه سطحی مقعدی در صورت داشتن بواسیر ضرر دارد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سوال من در رابطه با رابطه جنسی بدون دخول است. من و همسرم بیشتر رابطه جنسی سطحی از جلو و پشت داریم و گاهی نزدیکی دهانی با رعایت بهداشت و از این طریق ارضا شده و مشکلی نداریم (من گوشت اضافی در ناحیه مقعد دارم که دکتر زنان گفتند بواسیر است ولی کم است و اذیت کننده نیست و هنگام رابطه مقعدی بدون دخول و سطحی هم همسرم کاملا مواظب است تا مشکلی پیش نیاید بدون هیچ دخولی و با احتیاط کامل، در حد تحریک و مالش مقعد با آلت یا دست) و مدت زیادیست ازدواج کردم و خوشبختانه تا به حال مشکلی از جهت بیماریهای مقاربتی و جسمی پیش نیامده با توجه به نکاتی که گفتم این نوع روابط ایرادی ندارد؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

زمانی رابطه از مقعد مشکل دار بود بخاطر فیستول و دفع غیر ارادی مدفوع، ولی اگر برای شما سطحی هست مشکل نداره. خودتون میگین جوری هست که بواسیرتون به مشکل برنخورده مشکل نداره.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...