درد زیر شکم بعد از تخمک گذاری در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته پیش سه سیکل آخرم براتون فرستادم محبت کردین فرمودین منظم و سیکلم 32 روزه هست. سوالی دارم ازتون 5 و 7 م اردیبهشت ماه اقدام به بارداری داشتم (روزهای تخمک گذاری از 2 تا 8 اردیبهشت ماه بوده و روز تخمک گذاری 6 م) 10 م اردیبهشت درد شدیدی زیر شکمم داشتم حالتی مثل پریود شدن طوری که نمیتونستم راه برم و نفس کشیدن برام سخت بود. اما بعد از تقریبا یه روز درد شدید زیر شکم خوب شد ولی تا به امروز که موعد پریودم هست زیر شکمم حالت هایی که انگار پریود بشم دارم. امروز هم از پریود خبری نیست. اینم بگم من همیشه سندرم قاعدگیم درد سینه، سنگینی و تا حدودی کمر درد و گرما بدن اما این سری فقط مختصری درد مبهم زیر شکم و گرمای بدن و تا حدودی سرگیجه و تپش قلب. سوالم این هست که امکان بارداری هست؟ درد شدید زیر شکمم که بعد از اتمام دوره تخمک گذاری بود چی هست؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

برای تشخیص بارداری باید تا زمان پریودی بعدی صبر کرده و در صورت تاخیر آزمایش بارداری انجام دهید. امکان دارد که باردار باشید. اگر علائمی از عفونت و سوزش و خارش و ترشح نداشته اید ممکن است بخاطر علائم تخمک‌گذاری بوده باشد و جای نگرانی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان