دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با پاره شدن کاندوم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

قدم 155 سانتیمتر و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 4 بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 24 تا 30 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، ld استفاده می کردیم. سوال من این است که نوزدهم بهمن رابطه داشتم و حدود بیست دقیقه دخول انجام شد که بجز سه چهار دقیقه آخر که کاندوم پاره شد بقیه مدت کاندوم سالم بود و دخول با کاندوم صورت گرفت ولی اصلا منی داخل ریخته نشد همون موقع دو تا ld و حدود دوازده ساعت بعد 4 تا ld مصرف کردم. آیا احتمال بارداری هست؟ کمی دل درد دارم ولی هنوز پریود نشدم. دو پریودی قبلیم تا 31 روز و 33 روز طول کشید، عفونت زنانه هم دارم کمی.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

باید تا زمان موعد پریود بعدی صبر نمایید و در صورت تعویق چند روزه در تاریخ اسفند ماه آزمایش بارداری انجام دهید. این مسئله را در نظر بگیرید که از عوارض مصرف قرص های اورژانسی بهم ریختن سیکل قاعدگی می باشد و در صورت مصرف قرص ال دی باید 4 عدد با هم میل می کردید. برای وقوع پریودی زود می باشد چون هنوز تاریخ موعدش فرا نرسیده است. در مورد دل درد و درد کمر ناشی از عفونت زنانگی می تواند باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...