دانشنامه فرزند

علت عدم قاعدگی پس از گذشت یک سال از زایمان چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 سالمه، یک ساله که زایمان کردم البته به صورت سزارین ولی الان حدود سه ماه عادت ماهیانم منظم نیست یک ماه در میون عادت میشم از ماه دی دیگه عادت ماهیانه نشدم حدود دوازده روز گذشته یه لکه قهوه ای دیدم دیگه عادت نشدم، ولی زیردل و کمرم درد احساس میکنم. خواستم بگم میتونه از عفونت باشه بی بی چک استفاده کردم ولی جلوگیری داشتم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

یک سونوگرافی برای بررسی کیست باید انجام دهید، عفونت باعث تاخیر بارداری میشود ولی اگر خیلی زیاد باشد. از طرفی شما به علت شیردهی پرولاکتین بالایی دارید که خود این هم باعث بهم خوردن قاعدگی می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...