دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر است و وزنم 53 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 15 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سایز فولیکول در روز 12 هفده و نیم رحم و تخمدان نرمال. سوال من این است که با توجه به اینکه همسرم جواب آزمایش اسپرمش کاملا مناسب بوده و من فقط عکس رنگی نگرفته ام و دکترم گفته یک سال دیگه صبر کن بعد عکس لوله رحم بگیر شما فکر میکنید من یکسال دیگه منتظر باشم؟ و آیا عکس رنگی موجب عفونت میشود؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، با توجه به مدت زمان اقدام شما نیازی به صبر بیشتر نیست، برای انجام عکس رنگی اقدام کنید. البته آزمایشات هورمونی را هم انجام دهید. بله، یکی از عوارض عکس رنگی می تواند عفونت باشد اما احتمال وقوع آن بسیار اندک است. حتما قبل از عکس رنگی باید معاینه شوید تا مطمئن باشید عفونتی ندارید چون اگر با وجود عفونت عکس رنگی گرفته شود عفونت منتشر شده و شدت می یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها