دانشنامه فرزند

جفت قدامی و تشخیص جنسیت جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 64 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 7 مرداد بوده. اکنون در هفته 16 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فقط فولیک اسید. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشته ام. سوال من این است که در هفته سیزدهم گفتن جفت سیرکولارولترال راست بوده و جنسیتش معلوم نبود و الان در هفته شانزدهم سونوگرافی گفت جفت قدامی بوده و جنین در حالت بریچ میباشد و احتمالا دختر هست ولی معلوم نیست گفتن در این مورد برام توضیح دهید چقدر احتمال هست درست باشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

به علت قدامی بودن جفت احتمال خطا وجود دارد اما پزشک سونوگرافی اگر آلت تناسلی جنین را نبیند جنسیت را دختر اعلام می کند. در هفته 16 بارداری احتمال خطا هم وجود دارد اما ضعیف هست و شما برای صحت این موضوع می توانید یک سونوگرافی مجدد دو هفته آینده انجام دهید. گاهی به علت جمع بودن پاهای جنین ممکن است آلت تناسلی دیده نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...