دانشنامه فرزند

نحوه مصرف قرص متفورمین در صورت نتیجه نگرفتن در ماه اول

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 سالمه و 2 ماه اقدام به بارداری کردم اما نشد. آزمایشات کلا سالم بود فقط یکم fsh گفتن بالاس 11.90بود. هر دو تخمدانم حاوی چند فولیکول ریز 8 mm درتخمدان راست 12 و 11mm در تخمدان چپ، می تونم از متفورمین استفاده کنم؟ چطور مصرف کنم؟ شما گفتید که روز 5 پریودی به مدت 5 روز، یعنی 5 روز کافیه؟ پس چرا میگن سه هفته باید مصرف شه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

بله 5 روز کافی است. اگر این دوره جواب نگرفتید دوره بعد یعنی با عادت ماهانه بعدی روزی دو عدد متفورمین به مدت 5 روز استفاده کنید. روش های درمانی زیاد و تقریبا سلیقه ای می باشد ولی من با این روش بسیار جواب گرفته ام. لازم به ذکر است که شما باید تحت نظر یک ماما باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 2.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...