دانشنامه فرزند

آیا سونوگرافی واژینال برای جنین ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 36 ساله هستم. قدم 168 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 84 کیلوگرم بوده و اکنون 84. داروهای مصرفی من عبارتند از سینال اف و گنال اف است. 7 دیماه میکرو کردم و الان جوابم مثبته. الان گفتن 7 بهمن باید سونو واژینال انجام بدم. این سونو رو برای چی انجام میدن؟ و اینکه آیا سونو واژینال ضرر نداره؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی شما ثبت نشده است. با فرض این که در تاریخ ٧ بهمن شما حدود ٦ هفته باشید (با توجه به تاریخ میکرو) این سونوبرای بررسی سلامت بارداری و قلب جنین میباشد. سونوگرافی واژینال اگر توسط متخصص انجام داده شود هیچ ضرری ندارد و به نسبت سونوگرافی شکمی دقیق تر است. برای جلوگیری از اضافه وزن بیشتر حتماً تحت نظر یک متخصص تغذیه در بارداری خود قرار بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...