دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من امروز روز بیستم قاعدگیم بود ولی من از روز 18 تخمک گذاری دارم با کیت پیدا کردم، پنج روز کلومیفن خوردم، ماه پیش هم خوردم. آیا میتونم امشب که روز بیستم قاعدگی هست بخورم؟ روز 30 مهر پری شدم روز 18 دوره کیت مثبت شد بیست هشت یا سی روز طول دوره هامه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

احتمالا منظورتان این است که از روز هجدهم کیت مثبت و دو خط برای آن ظاهر شده، در هنگام استفاده از داروهای محرک تخمک گذاری کیت بطور کاذب مثبت شده و نتیجه آن قابل اعتماد نیست. برای بارداری روز ۳ تا ۷ پس از قطع کلومیفن نزدیکی کنید چون تخمک گذاری در حدود پنج روز بعد قطع مصرف اتفاق می افتد. خیر، امشب قرص را نخورید زمان مصرف آن موعد خاص خود را دارد و مصرف خودسرانه منجر به مشکل خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان