دانشنامه فرزند

علت سر دردهای شدید در بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ ساله هستم، قدم ۱۶۳ وزن پیش از بارداری ۶۶ کیلو گرم بوده و اکنون ۶۳ کیلو گرم هستم. اولین روز قاعدگی من در تاریخ ۱۲ شهریور بوده. داروها مصرفی من عبارتند از گلوکوفاژ ۵۰۰ دو عدد روزی، آسپرین، فرفوروت، کلسیم کر و فمیبیون ۲. من حدود یک هفته است سردرد دارم و به هیچ وجه خوب نمیشم و قند بارداری هم دارم که روزی دو عدد گلکوفاژ ۵۰۰ میخورم میتونه دلیل سردردم افت قند باشه؟ و چند وقت هم هست ترشحات زیادی دارم یکم نگرانم تازه وارد هفته ۲۳ شدم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

باید ابتدا سردردتان از نظر مسمومیت بارداری با کنترل فشار خون و آزمایش خون و ادرار بررسی شود سپس اگر دلیلی برای آن یافت نشد باید قند خونتان را کنترل و چک کنید، از نظر عفونت زنان نیز باید بررسی و معاینه شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...