دانشنامه فرزند

کارهایی که قبل از باردار شدن باید انجام دهیم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۶سالمه تازه ازدواج کردم یک ماهه قصد بچه دارشدن دارم، به دکتر مراجعه نکردم، به نتیجه میرسم یا نه برم دکتر؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا امیدوارخرم (کارشناس مامایی):

بله، به نتیجه می رسید از روز ۱۲ سیکل پریودتان تا روز ۱۸ سیکل پریودتان یک شب در میان اقدام برای بارداری کنید، روزی یک عدد اسید فولیک ۱mg مصرف کنید، برای اقدام به بارداری چند نکته مورد توجه باید قرار گیرد: یک این که از سلامت دندان ها یتان مطمین باشید، و دوم این که عفونت زنان نداشته باشید، و سوم کم خونی نداشته باشید در صورت کم خون بودن می توانید از قرص آهن استفاده کنید فقط در صورت باردار شدن باید قطع شود. در سه ماهه اول نباید قرص آهن مصرف کرد زیرا موجب بیش فعالی می شود فقط مصرف اسید فولیک را باید ادامه دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...