دانشنامه فرزند

آیا قرص لاینسترنول برای جلوگیری در دوران شیردهی موثر است؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سالمه. یه بچه 1 ساله دارم و شیر خودم رو می خوره. روش جلوگیری ام طبیعی هستش. اولین پریودم بعد از حاملگی 12 شهریور بوده و دیشب نزدیکی داشتم که فهمیدم کاندوم پاره بوده. 1 ساعت بعدش قرص لونژیل 1.5 که شبکه بهداشت داد رو خوردم ولی چون استرس دارم که باردار نشم قرص لاینسترنول خریدم داروخانه گفت 2 تا با هم 12 ساعت بعد 2 تا دیگه. می خواستم ببینم چی کار کنم بخورم یا نه؟ چون بچه شیر می دم اگه بخورم مشکلی داره؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

همان یک عدد لونژیل که استفاده کردید کافی است و از بارداری جلوگیری می کند اما چون در دوران شیردهی هستید جهت جلوگیری از بارداری می توانید لاینسترنول یا مینی پیل را هر روز تا زمانی که شیر می دهید هر شب سر ساعت معین بخورید. اگر 6 ماه شیر می دهید، تا 6 ماه می توانید از این قرص جهت جلوگیری استفاده کنید چون فقط زمان شیردهی استفاده می شود. هر شب یک عدد سر ساعت معین بدون فراموشی استفاده کنید تا موثر باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...