درد معده در هفته بیست و پنجم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 19 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 48 کیلوگرم بوده و اکنون 52 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/8/20 بوده. اکنون در هفته 25 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، دوقلو باردارم. سوال من این است که خیلی دل درد و کمردرد میگیرم از وقتی وارد ماه 7 شدم معده درد خیلی اذیتم میکنه، چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با افزایش سن بارداری، بدلیل بزرگ شدن رحم و فشار زیاد به احشای داخلی شکم، درد معده بیشتر میشود، استراحت داشته باشید. وعده غذایی سبک و در تعداد بیشتر استفاده کنید، غذاهای نفاخ نخورید. بین غذا آب ننوشید، تحت نظر پزشک میتوانید از قرص و شربت ضد درد معده استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها