آیا کلومیفن در تعیین جنسیت و چند قلویی موثر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بیست سالمه، روز سوم پریودم قرص کلومیفن برای تنظیم پریودم مصرف کردم بعد از یه جایی خوندم که این قرص باعث چند قلو زایی و دختر زایی میشه؟ ولی من میخوام پسر داشته باشم. الانم تست بتا دادم مثبت شده. الانم خیلی ناراحتم به نظر شما چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

درسته، کلومیفن باعث دختردار شدن میشه اما قطعی و صد در صد نیست. و عوامل دیگه ایی چون ژنتیک و نزدیکی در زمان تخمک گذاری و تغذیه هم در این باره مؤثر هستند. حالا که خدا رو شکر باردار هستید، کاری نمیشه کرد، صبر کنید، تا هفته دوازدهم تا شانزدهم، جنسیت و با سونوگرافی تشخیص می دهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان