دانشنامه فرزند

اگر کیست با دارو درمان نشود چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۲ ساله و قصد بارداری دارم. جدیدا سونوگرافی داشتم که در اون ذکر شده کیستی با دیواره نسبتا صاف حاوی سپتومهای ظریف متعدد داخلی به ابعاد ۴۶×۴۹ میلی متر در آدنکس چپ دارم، دکتر گفت باید باردار شم چون کیستم با دارو حل نمیشه و شش ماه گذشته برای از بین رفتن کیستم قرص ضد بارداری مصرف کردم ولی کیستم نرفت و اگه باردار نشدم باید بعد یک سال عمل شم. می خواستم بدونم با وجود این کیست اصلا می تونم باردار شم؟ و اینم اضافه کنم که من پریود چندان منظمی ندارم چون سه ماه بدون استفاده از قرص پریود میشم و تاریخاش 22، 20، 19 بود حتی نمی تونم زمان تخمک گذاری رو بدونم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

برخورد هر پزشک با شرایط این چنینی متفاوت است، اما به طور معمول توصیه می شود اگر پس از یک یا دو ماه درمان دارویی نتیجه حاصل نشد، لاپاروسکوپی یا جراحی انجام شود تا زمان بیهوده صرف نشده و شانس بارداری بالا رود. شانس بارداری به صورت طبیعی هست اما پایین تر از افراد طبیعیست. زمان تقریبی تخمک گذاری شما روز پانزدهم سیکلتان است که برای اطمینان از زمان و وقوع آن باید از کیت تخمک گذاری یا سونوگرافی واژینال کمک بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...