دانشنامه فرزند

علت به وجود آمدن فیبروم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در سقط قبلیم فیبروم هم داشتم که اندازش 10 میلی بود بعد از قطع خونریزی دوباره سونو دادم گفتن دیگه فیبروم وجود نداره آیا این فیبروم ها در اثر بارداری به وجود میاد؟ آیا خطرناک نیست؟ میتونه در اثر عدم رعایت بهداشت جنسی باشه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

خیر، فیبروم در اثر بارداری بوجود نمیاید، بلکه بارداری باعث میشود فیبرومهای کوچک مثل فیبروم شما از بین بروند. علت شناخته شده ای برای تشکیل فیبروم وجود ندارد. عدم رعایت بهداشت بیشتر سبب عفونت میشود نه فیبروم. فیبروم تومور خوشخیم رحمیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...