دانشنامه فرزند

بی حال و ضعف شدید در هفته هشتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۳ کیلوگرم بوده و اکنون همون ۵۳ کیلوگرم هست. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ روز ۲۶ ماه ۱۲ سال ۹۵ بوده. اکنون در هفته هفتم یا هشتم بارداری هستم دقیق نمیدونم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید ۱. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، فقط یک بارداری و زایمان طبیعی داشتم دو سال و ۱۱ ماهه پیش. سوال من این است که بیش از حد بیحال و ضعیف هستم طوری که بعضی وقتا قادر به حرف زدن هم نیستم، بد ویارم و در صورت گرسنگی شدید میل به غذا ندارم. راهکاری برای این مشکلات میخواستم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

بی اشتهایی و حالت تهوع در هفته های اول بارداری، بخاطر تغییرات هورمونی، طبیعی است، اما باید از غذاهایی مرغ و گوشت و ماهی کباب شده که با آبلیمو یا آبغوره طعم دار شده اند، استفاده کنید و از غذاهای آبکی، مثل سوپ کمتر میل کنید و به جای اونها، از آجیل ها، میوه و پودرهای مکمل برای رفع این حالتها استفاده کنید، چون جنین برای رشد، به مواد غذایی احتیاج دارد. و نهایتا این حالتها تا هفته شانزدهم از بین میروند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...