دانشنامه فرزند

نزدیکی در هفته سی و هشتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم، قدم 161 سانتیمتر است وزن پیش از بارداریم 63 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز و آخرین روز قاعدگیم یادم نیست اکنون در هفته 38 بارداریم، داروهای خاصی مصرف نمی کردم، سوال من این است که آیا در هفته 38 بارداری رابطه جنسی مشکلی ندارد؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

رابطه جنسی در سه ماهه سوم بدلیل بزرگ شدن رحم و احتمال پارگی کیسه آب و شروع دردهای زایمانی، بهتر است انجام نشود. چون مایع منی باعث تحریک دهانه رحم و در نتیجه شروع درد زایمان میشود. در صورتی که خواستار زایمان طبیعی هستید میتوانید نزدیکی داشته باشید چون نزدیکی عامل موثری برای زایمان میباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...