دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با وجود مشکوک شدن آزمایش بتا

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پریود ماه قبلم اول دی بود، تخمک گذاری پانزدهم نزدیکی داشتیم و اول بهمن پریود نشدم، بی بی چک منفی بود. آزمایش مشکوک 21 رو نشون میداد بعد شش روز پریود شدم. دلیلش چی بود؟ الان بخوام باز هم اقدام به بارداری کنم چه کنم؟ روند پریودیم و تخمک گذاریم بهم خورده، سی و یک سالمه و یک دختر دو سال و نیم دارم و شوهرم سی و پنج سالشه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر حجم خونریزی پریود مانند همیشه است که میتوان نتیجه گرفت دچار حالتی به اسم بارداری شیمیایی شده باشید که در آن بارداری بطور زود هنگام متوقف شده و دچار سقط زود هنگام (زیر پنج هفته) میشوید. خیلی از خانم ها ممکن است این مساله را تجربه کنند اما اصلا متوجه آن نشوند. در صورتی که مشکل این باشد می توانید از ماه بعد بلافاصله اقدام به بارداری کنید و نیازی به صبر نیست، فقط مصرف روزانه اسید فولیک فراموش نشود. البته ممکن است علت مشکوک بودن بتا خطای آزمایشگاه هم باشد، اما اگر حجم خونریزی مثل همیشه نیست مجددا آزمایش خون انجام دهید. مشکلی نیست، این ماه را صبر کنید از ماه بعد طبق الگوی گذشته پیش بروید. در ماه های بعد مشکلی از نظر تخمک گذاری وجود نخواهد داشت.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 14 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...