در زمان اقدام به بارداری با پرولاکتین بالا می توان رازیانه مصرف کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانمی هستم 27 ساله که 1 سال و نیم هست که ازدواج کردم. 7 ماهه که اقدام به بارداری دارم. مشکل تنبلی تخمدان و پرولاکتین بالا دارم. 3 ماه کلومیفن و آمپول hcg مصرف کردم اما باردار نشدم. این ماه فقط متفورمین مصرف میکنم و شبی یک استکان عرق رازیانه. روزی 1 ساعت پیاده روی میکنم. روز 11 ام کیت دو خط کمرنگ شد اما روزهای 13 و 15 منفی بود. امروز که روز 17 ام هستم هنگام دستشویی یک لخته خون دیدم. علت چه چیزی میتواند باشد؟ برای پرولاکتینم یک دوره قرص کابرلین مصرف کردم و در حال مصرف قرص داستینکس هستم. احتمال داره که لکه بینی لانه گزینی باشه؟ چند روزه که سوزش معده دارم و درد در سینه هام.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، ابن احتمال وجود دارد. اما راهی برای تشخیص قطعی در دست نیست. پس بهترین راه صبر تا موعد قاعدگی است. اگر دچار تاخیر قاعدگی شدید آزمایش خون انجام دهید. اگر درحال مصرف داستینکس هستید پس حتما از مصرف رازیانه خودداری کنید چون رازیانه موجب افزایش پرولاکتین شده و عملا اثر داروی شما را خنثی میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان