دانشنامه فرزند

احتمال بارداری طبیعی در چهل سالگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در سن چهل سالگی اقدام دوباره برای فرزند دوم کرده ام، با توجه به این مسئله که بچه اول من بعد ۱۱ سال نازایی بدنیا آمدند. اکنون من کیست تخمدان دارم که دو دوره ال دی توصیه دکترم شده و بعد مورد عمل Ivf، همسرم هم مشکل حرکت اسپرم دارند. لطفا راهنمایی کنید امکانش هست بدون عمل بچه دار شد؟ این که کیت تخمک گذاری آیا دقیق است؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

کیت تخمک گذاری 90 در صد اطمینان بخش می باشد. توصیه من به شما استفاده از گرمی جات و مولتی ویتامین و عدم داشتن استرس برای همسرتان است و خودتان هم با کیت روز تخمک گذاری خود را پیدا کنید و در آن روز نزدیکی کنید دو دوره این کار را انجام دهید اگر باردار نشدید به پزشک جهت اقدامات درمانی مراجعه کنید. می توانید از روز 5 سیکل قاعدگی خود به مدت 5 شب کلومیفن استفاده کنید و پس از آن یک شب در میان نزدیکی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...