عدم علائم زایمان در هفته 40 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم. قدم ۱۶۳ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۵ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۴ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۷.۲۰ بوده. اکنون در هفته ۴۰ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم و آهن. سوال من این است که آیا زمان زایمان من رسیده یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

بله، شما باید هر روز برای کنترل فشار خون و معاینه مراجعه کنید و حواستون به حرکات جنین و علائم زایمان باشه که سریعا به بیمارستان مراجعه کنید. ممکنه پزشکتون تا پایان هفته چهلم هم زمان بدهد اگر تا اون موقع علامت زایمان نداشته باشید، شما را بستری و با استفاده از آمپول مراحل زایمان شروع میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان