دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با نزدیکی محافظت نشده بعد از قاعدگی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اگه به روش طبییعی جلوگیری بشه و تازه از پریودی گذشته و ترس بارداری داشته باشیم، غیر از آزمابیش و بی بی چک چه جور میشه متوجه شد که باردار نباشی؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اگه تازه از پریودتون گذشته باشه، که درصد بارداری زیاد نیست، چون احتمال بارداری به روش طبیعی در روزهای حوالی تخمک گذاری، یعنی چند روز قبل و حین تخمک گذاری و دو، سه روز بعد از تخمک گذاری، احتمال بارداری، زیاد است. هورمون hcg هورمون بارداری، یک هفته تا ده روز بعد از لقاح افزایش پیدا میکند، اما ممکنه توی آزمایش دیرتر مشخص بشه، باید صبر کنید، ده روز بعد از موعد پریودتون آزمایش انجام بدید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...