دانشنامه فرزند

عقب افتادن قاعدگی به دلیل عفونت قارچی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31ساله هستم. چهار ماه هست ازدواج کردم. تقریبا سه ماه گذشته دوره قاعدگی هام 26 روزه بوده؛ اما الان 32 روز گذشته و من هنوز پریود نشدم. آخرین پریودی من 18 تیر بوده. در حال حاضر دچار عفونت شدید قارچی هستم و طبق گفته متخصص زنان ظاهرا دچار زخم رحم شده ام و دارو مصرف میکنم: آزیترومایسین، آمپول سفتراکس، کلوتریمازول، فلوکونازول. آیا ممکن است علت عقب افتادن قاعدگی من بخاطر عفونت بوده باشد یا مصرف داروها؟ یا ممکن است باردار بوده باشم، و چه زمانی می توانم جهت تست بارداری اقدام کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

ممکن است به علت عفونت سیکل شما طولانی شده باشد اما شما در تاریخ 23 مرداد می توانید آزمایش خون جهت بررسی بارداری انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 3.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...