دانشنامه فرزند

چه زمانی تخمک آزاد می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

امروز روز 11 پریودم هست که در سونو مشخص شد یک فولیکول 19 در تخمدان راست و دو فولیکول 9 و 13 در چپ دارم. می خواستم بدونم چه زمانی تخمک آزاد میشه؟ و اگر یکی آزاد بشه بعد از چند روز اون یکی هم آزاد میشه یا تحلیل میره؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بستگی به چند روزه بودن سیکل شما و مصرف یا عدم مصرف دارو دارد. سایز فولیکول مناسب برای باروری بدون مصرف دارو ۱۸ تا ۲۲ و با مصرف دارو ۱۸ تا ۲۴ است، بنابراین شما ممکن است حدودا 3 الی 4 روز دیگر تخمک گذاری داشته باشید. به دلیل کوچکتر بودن فولیکول های دیگر احتمالا فرصت برای رسیدن به اندازه مناسب پیدا نکرده و تحلیل می روند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...