آیا علایم ناشی از تزریق hCG مانند علایم بارداری می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سال سن دارم، من یکسال برای بارداری دوم اقدام کردم. این ماه قرص کلومفین پنج عدد خوردم یازدهم پریود فولیکول 16 داشتم. سیزدهم آمپول اچ سی جی زدم بعد یه هفته دل درد شدید داشتم تا دو روز پیش الان روز 29 پریودمه هنوز نشدم دیروز آزمایش بتا دادم منفی بوده ولی علایم بارداری از جمله تهوع کمی اشتها و ترشح دارم. دورهامم همیشه 28 روزس کی دوباره آزمایش بدم؟ امکان داره باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

هورمون بتا حدود 10 تا 12 روز بعد از لقاح (یا نزدیکی در روز تخمک گذاری) در خون قابل اندازه گیری می باشد. تست مجدد بعد از این زمان ضرری ندارد و بهتر است دو تا سه روز از آزمایش قبلی گذشته باشد. اما اگر باردار نباشید ممکن است این حالت ها به دلیل استرس و یا مصرف داروها به وجود آمده باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان