دانشنامه فرزند

علت لکه بینی در هفته پنجم بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٦ ساله هستم. قدم ١٦٧ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ٧٥ کیلوگرم بوده و اکنون ٧٦ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ٢١ آذر ماه بوده. از شیاف پروژسترن، آسپرین و یدوفولیک استفاده می کنم. ١٣ سال پیش یک دختر سالم از طریق سزارین، ٢ سال پیش سقط به علت خارج رحم بودن داشتم. دیشب سمت چپ، پشت تخمدونم تیر کشید، شیاف رو که زدم رفتم دستشویی خونریزی کرده بودم به رنگ قرمز، دردی شبیه درد پریود داشتم ولی کم. تا صبح خونریزی ادامه داشت.صبح شیاف زدم، فعلاً تا الان خونریزی نداشتم. میشه بگید ممکن چه اتفاقی افتاده باشه؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

خونریزی های این چنینی در اوایل بارداری که بیشتر به صورت لکه بینی است اتفاق میفته. شیافتون رو مرتب استفاده بکنید. فعالیت سنگین انجام ندهید و نزدیکی نداشته باشید. در صورتی که خونریزی ادامه داشت حتما سونوگرافی انجام بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...