دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 77 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30 اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 32 الی 34 روزه است. قاعدگی من اکثرا منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری طبیعی استفاده می کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: 1 دونه پسر 3 ساله دارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از تنبلی تخمدان دارم. سوال من این است که من ماه پیش اولین ماه اقدامم بود دکتر بهم قرص کلومفین و پروژسترون داد و نتیجه نگرفتم این ماه دوم هست که بعد پریودم رفتم دکتر بهم قرص متفورمین و لتروزول داده الان 13 پریودمه بنظرتون این ماه نتیجه میگیرم یا نه؟ چه اقداماتی باید انجام بدم و کی تخمک گذاریم میشه؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

بهتر است هر ماه که از داروی تحریک تخمک گذاری استفاده می کنید سونوگرافی انجام دهید تا مشخص شود تخمک خوب دارید یا نه و بعد نزدیکی داشته باشید. از امروز یک شب در میان نزدیکی داشته باشید و اگر دسترسی به سونوگرافی ندارید نزدیکی داشته باشید. اگر ترشح بی رنگ و شفاف دارید نشانه تخمک گذاری است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان