دانشنامه فرزند

چه کسانی مجاز به استفاده از آی یو دی هستند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

چه کسانی مجاز به استفاده از IUD برای جلوگیری هستند؟ آیا با وجود لکه بینی قبل از پریود هم میشه IUD استفاده کرد؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، موارد منع مصرف آی یو دی زیاد هستند. به عنوان مثال افرادی که بیماری التهابی لگنی دارند نباید آی یو دی بگذارند و یا زنانی که سابقه زایمان ندارند، خونریزی شدید پریود دارند، سابقه اختلالات انعقادی، بارداری خارج رحمی، آندومتریوز دارند، در حال حاضر نتیجه پاپ اسمیرشان غیرطبیعی است و ... هم توصیه می شود آی یو دی برای شان گذاشته نشود. باید کامل شرایط یک خانم بررسی شده و بعد نظر داده شود که مجاز به گذاشتن IUD هست یا نه. بستگی دارد علت لکه بینی پیش از پریود چه باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...