دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه فرزند دارم و دوباره قصد دارم باردار بشم و 27 سالمه. ولی قبلا پولیپ داشتم و برداشتم با کورتاژ. الان تحت درمانم لتروزول میخورم و 2 سال هم هست جلوگیری ندارم ولی باردار نشدم، ولی تخمک های ضعیف دارم با دارو هر ماه پریود میشم نخورم هر 2 ماه میشم. فکر میکنید دوباره پولیپ دارم؟ آخه به محض اینکه پولیپ و برداشتم حامله شدم بچه اولمو.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

تشخیص پولیپ با استفاده از سونوگرافی می باشد. برای درمان تخمک های ضعیف نیز حتما باید تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید که شما در حال مصرف هستید. اگر تغییری به وجود نیامد پزشک داروی شما را تغییر خواهد داد. در ضمن استرس و نگرانی را حتما از خود دور کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان