دانشنامه فرزند

عوارض قرص آسپرین در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 93 کیلوگرم بوده و اکنون 96 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 17 آذر 95 بوده. اکنون در هفته 25 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین، کلسیم، آهن، مولتی ویتامین. بارداری اول سزارین، سقط نداشتم. دکترم به خاطر وزنم برام آسپرین تجویز کرده. غلظت خون و فشار خون ندارم. در بارداری اول هم هیچ مشکلی نداشتم. به نظر شما خوردن آسپرین مشکلی ایجاد نمی کنه؟ چون شنیدم خیلی عوارض داره.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

خیر، در برخی موارد با توجه به شرایط بیمار مزایای مصرف دارو از مزایای عدم مصرف آن بیشتر بوده و به صلاح بیمار است که دارو را مصرف کند پس به مصرف دارو زیر نظر پزشک خود ادامه دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...