دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۰ سالمه قدم ۱۶۸ و وزنم ۵۳ چهار، پنج ماه پیش پریودم عقب افتاد آزمایش دادم باردار نبودم، رفتم دکتر سونوگرافی نشون داد که ۷ - ۹ تا کیست 2.5 میلی متری دارم دکتر گفت دو ماه ال دی بخور رفع میشه خوردم و بعدش اقدام به بارداری کردم که نشد و با یه هفته تاخیر پریود شدم. ماه بعد اقدام کردم الان دو ماهه پریود نشدم آزمایش دادم منفی بود الان چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

بهتر بود بعد ۲ ماه یک سونو کنترل میدادین و با توجه به تعدده کیست و احتمال، pco دیان بهتر میتونست روتون اثر داشته باشه ... پس یه سونو بدین و بعد قرصتون رو با تجویز پزشک عوض کنین و بهتره آزمایش تخمدان Lh و fsh ... ، و تیرویید رو هم بدین بعد که سیکلتون مرتب شد اقدام به بارداری کنین اونطوری روز تخمک گذاریتون هم بدست میاد و میتونین از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنین. احتمالا تنبلی تخمدان دارید یکبار دیگه آزمایش خون حاملگی ری انجام بدین و نبودید حامله دو تا آمپول بزنید تا پریود شین و درمانتون رو طبق تجویز پزشکتون پیش ببرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان