دانشنامه فرزند

توجه و کنجکاوی کودک به آلت تناسلی خود و نشان دادن آن در مهدکودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشید، من یک پسر 4.5 ساله دارم، تک فرزند است. جدیدا در مهد اعضای جنسیش را به همه همکلاسیهایش نشان داده و وقتی یواش با پدرش مطرح کرد، تذکر دادند که این کار خوبی نیست. میگوید خوشم میاد، دوست دارم. ما قبلا گفته بودیم که اینجا خصوصی است و رعایتهای خودمان را هم داشتیم به نظر شما علت و چاره کار چیست؟

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، این که توجه پسر شما به قسمت های جنسی خود جلب شده است مربوط به سن اوست. در این سن بچه ها در حال شناخت جنسیت خود و تفاوت آن با جنس مخالف هستند و بنابراین بیشتر در مورد اعضای جنسی خود و دیگران کنجکاو می شوند ولی برای جلوگیری از این عمل باید مواظب رفتارهای او باشید. بهتر است زمانی که با دوستانش بازی می کند او را تحت نظر داشته باشید. حدالامکان از تنها گذاشتن او و دوستانش در اتاق خودداری کنید و از همه مهم تر صحبت در مورد این اعضا که خصوصی است و روشن کردن این قضیه با داستان هایی مانند قضیه آتنا و ... (البته نه در حدی که بترسد) فقط در حد آگاه کردن او نسبت به این مسائل می تواند موثر باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 2.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...