احتمال صدمه به جنین با آرایش کردن چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته ۱۹ بارداری هستم، تمام آزمایشهام و غربالگری و سونوهام سلامت کامل جنین را نشان میده، اما نگرانی من از اینکه بخاطر استفاده از مواد آرایشی صورت اونم نه خیلی زیاد در حد چند ساعت در روز نکنه واسه جنین خطری پیش اومده باشه که توی سونو و آزمایش مشخص نباشه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر مشکلی بود در آزمایشات نشان داده میشد. ضمن اینکه استفاده از لوازم آرایشی صد در صد منجر به بروز مشکل نشده و فقط توصیه بر این است که بهتره استفاده نکنید چون ممکن است حاوی مواد آسیب رسان باشند اما ممنوعیت مطلق وجود ندارد. حالا که بررسی ها خوب بوده پس جای نگرانی وجود نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان