دانشنامه فرزند

افزایش وزن در هفته پانزدهم بارداری و خطر مسمومیت بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۵۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۸ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۰ بهمن ۹۵ بوده. اکنون در هفته ۱۵ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. از ابتدای بارداری ورم زیادی داشتم الان یک هفته است سردرد شدید میگیرم قبل بارداری این مشکل رو نداشتم، مصرف نمک رو خیلی خیلی کم کردم، آزمایش برای وجود پروتئین تو خون رو دادم ولی مشکلی نبوده. این سردردها خیلی شدید هستند به حدی که اشکم در میاد از سردرد. سوالم اینه که چطور میشه این سردرد ها رو کنترل کرد و علتش چی میتونه باشه؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

افزایش وزن شما در این چند هفته بارداری بسیار زیاد بوده است و این مورد خطر مسمومیت بارداری را افزایش میدهد. حتما به پزشک مراجعه کنید تا فشارتان سنجیده شود و علت سر درد مشخص شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...