حرکات جنین در قسمت پایین رحم در هفته 28 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 60 کیلوگرم بوده و اکنون 65 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 25 مهر بوده. اکنون در هفته 28 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از آهن، مولتی ویتامین و ویتامین دی. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یکی بود سزارین. سوال من این است که درد در قسمت راست واژن دارم، زود زود دستشویی میرم، جنین هم بصورت قدامی متمایل به راست. من اصلا نمیتونم راحت سمت راست پامو باز و بسته کنم احساس میکنم ویبره میزنه و همچنین احسای درد در قسمت راست واژن دارم، آیا این درد طبیعی هست ؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

درد واژن و لگن بدلیل بزرگ شدن جنین و رحم و فشار زیاد بر عضلات و رباط ها احساس میشود. اگر حرکات جنین را پایین شکم احساس میکنید حتما شکم بند ببندید و با انجام سونوگرافی از طول سرویکس مطلع شوید. در صورت نیاز و تحت نظر پزشک از آمپول پروژسترون استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان