دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 40 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 70 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 8 اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی اغلب 23 یا 26 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی یعنی بدون استفاده از هیچ دارویی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فقط کلومفین برای یک دوره
مدت زمان اقدام ما برای بارداری دو سال است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک حاملگی ناموفق دو سال پیش (سقط در پنج هفتگی) سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوگرافی با تشخیص تخمدانهای پلی کیستیک و اندازه و ابعاد تخمدان و رحم طبیعی و در یک آزمایش ساله گذشته میزان پرولاکتین خون عدد 40 بود سوال من این است که دلیله تاخیر در پریود من با مصرف یک دوره کلومفین میتونه ایجاد کیست باشه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

تاخیر پریود، به علت کیست تخمدان، و بهم خوردن تعادل هورمون ها هست، و کلومیفن باعث تحریک تخمک گذاری میشود و ربطی به ایجاد کیست ندارد. بهتره با مراجعه به متخصص، داروهای قوی تر برای رفع کیست و باردار شدن مصرف کنید، تا سریع تر نتیجه بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان