دانشنامه فرزند

لکه بینی قهوه ای پررنگ در اواسط دوره ماهانه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماهه واسه بارداری اقدام کردم، هفدهم ماه پیش پریود شدم اما این ماه بعد تخمک گذاریم به شدت ترشح و درد در ناحیه زیر شکم داشتم ده روز مونده به پریودیم لک های قهوه ای کمرنگ و پر رنگ دارم. امروز چهارمین روزه لکه دارم و حس سنگینی سر و افت فشار، دیروز آزمایش بتا دادم منفی بود یعنی امکان داره من حامله باشم؟ البته شش روز مونده تا موعد پریودیم. اگه هم حاملم پس چرا آزمایشم منفی بود؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

لکه بینی ممکن است به دلیل تخمک گذاری باشد و در بعضی سیکل ها مشاهده شود، در مورد علایم سنگینی سر و افت فشار به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است به هر دلیلی باشد مانند سرما خوردگی و یا کم خونی و ... .در ضمن یک هفته بعد از این که پریود در تاریخ مشخص شده اتفاق نیوفتاد آزمایش بتا انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...