دانشنامه فرزند

افزایش بزاق دهان و عوارض کم آبی بدن در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۲ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۲ کیلوگرم بوده و اکنون کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۶ اسفند بوده. اکنون در هفته ۱۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ویتامین دی، اسید فولیک و شربت gaviscon برای رفلاکس معده. یک بار سقط در هفته ۸ داشتم، دو قلوهایی که در یک ساک تشکیل شده بودند. سوال من این است که حدود سه هفته است که به هیچ عنوان نمی توانم بزاق دهانم را فرو بدهم و دائماً در ظرفی خالی می کنم حتی در مواقعی که خواب هستم. آیا این مسئله می تونه باعث کم آبی بدنم بشه و یا به جنین آسیبی برسونه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

بزاق دهان در بارداری کمی افزایش می یابد و مزه دهان تغییر می کند. در ارتباط با شما این مساله می تواند به دلیل حالت تهوع نیز باشد. سعی کنید مایعات بیشتر مصرف کنید، بهتر است تحت نظر باشید تا مشکلاتی مثل، کم آبی، عدم تعادل مایعات و املاح بدن به وجود نیاید. اما در حد کم برای جنین مشکلی وجود ندارد. در صورت عدم رفع این مشکل بهتر است به متخصص مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...