راهی برای درمان یبوست و سوزش معده در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ ساله هستم. قدم ۱۵۲ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۹ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۶ مرداد بوده و اکنون در هفته ۳۰ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از آهن و مولتی ویتامین، شربت آلومینوم ام جی اس. بارداری قبلی ۵ سال پیش زایمان طبیعی و سقط نداشتم. سوال من این است که میتونم شربت منیزیوم هیدروکساید و کپسول امپرازول برای سوزش معده استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

امپرازول جز داروهای گروه c میباشد یعنی عوارضی از این دارو روی جنین حیوانات مشاهده شده است و اگر مصرف نشود بهتر است فقط به تجویز متخصص گوارش مصرف شود. در مورد منیزیوم هیدروکساید که بیشتر به خاطر یبوست استفاده میشود موردی ندارد ولی نباید به این دارو عادت کنید زیرا روده را تنبل میکند سعی کنید از روغن زیتون، مخلوط خاکشیر و کره و سبزیجات یبوست را رفع کنید و روزانه ۶ - ۸ لیوان آب بنوشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان