دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر و وزنم 62 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 31 شهریور می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 35 روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، دیان استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، دیان، متفورمین و لووتیروکسین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که من برای جلوگیری از بارداری حدود یک سال قرص دیان مصرف میکردم طبق تجویز پزشک به همراه متفورمین 1000، حدود 4 ماه هست که قرص مصرف نمیکنم و دو ماه هم اقدام به بارداری کردم که موفق نبوده. در زمان مصرف دیان دوره های من 28 روزه بود، ولی از زمان قطع دارو 35 روزه شده. خواستم بدونم نیازی هست به مصرف متفورمین، یا اینکه مراجعه کنم به پزشکم؟ در ضمن کم کاری تیروئید هم دارم که دارو مصرف میکنم. اینم بگم که وزنم از وقتی دیان مصرف کردم 5 کیلو اضافه شده.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

توصیه می کنم ابتدا به پزشک مراجعه نمایید تا درخواست سونوگرافی از رحم و تخمدان برای شما انجام شود در صورت صلاحدید ایشان می توانید به خوردن متفورمین ادامه دهید و در کنار آن بهتر است از داروهای تحریک تخمک گذاری مانند لتروزول استفاده نمایید چون بخودی خود به سختی ممکن است بارداری صورت گیرد و این مسئله به علت تنبلی تخمدان می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان