دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۷ ساله هستم، قد ۱۶۵ وزنم ۷۵. اولین روز قاعدگیم به ترتیت ماه اول ۱۶ ماهه دوم ماهه سوم ۲۲ طول قاعدگی هفت روزه ولی دو روز آخر هیچ خونریزی ندارم و قاعدگیم زیاد منظم نیست. ۳ ساله جلوگیری طبیعی دارم. داروهای مصرفیم شیاف پروژسترون، قرص دوفاستون، قرص آ اس آ، قرص لوتیین سدیم و ۱۲ تا آمپول اچ ام جی. بارداری و سقط اصلا نداشتم و سه ماهه اقدام به بارداری کردم ولی این ماه به طور جدی اقدام کردیم. سونوگرافیم گفت خوبه ولی یکم تخمدان هام ضعیفه و سه تا فولیکول داشتم که با ترزیق آمپول ها یکیش ترکیده. سوال من اینه که این ماهه مثل دیروز که وقت پریودیم بوده من حاملم یا نه؟ اما الان زیر دلم احساس درد میکنم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

دو، سه روز آینده چون پریودتان عقب افتاده یک آزمایش بتا اچ سی جی انجام دهید تا مسئله بارداری قطعی مشخص شود. چون این ماه با دارو اقدام نموده اید احتمال بارداری بالاست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان