دانشنامه فرزند

روش مناسب برای جلوگیری از بارداری بعد از رابطه مشکوک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 22 سال دارم. 46 روز پیش بچه اولمو سزارین کردم، شیر هم نمیدم شیرم خشک شده. میخواستم بدونم برای جلوگیری از چی استفاده کنم؟ نزدیکی داشتم که میخوام برای اطمینان قرص بخورم، الان که شیر نمیدم چه قرصی باید بخورم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اگر از نزدیکی مشکوک تان کمتر از 120 ساعت گذشته یا می توانید آی یو دی بگذارید یا این که قرص اورژانسی لوونورژسترول مصرف کنید. لوونورژسترول یا لوونژیل یک و نیم میلی گرمی یک عدد کافی است. اگر بیشتر از 120 ساعت گذشته هیچ کاری نمی توان کرد و باید صبر کنید تا وضعیت تان مشخص شود. اگر کمتر از 120 ساعت گذشته بود و قرص مصرف کردید، بعد از مصرف قرص و شروع خونریزی پریود و اطمینان از باردار نبودن، روش های جلوگیری برای شما: آی یو دی قرص های جلوگیری از بارداری مثل ال دی، یاز و ... روش های مناسبی هستند. یکی را انتخاب کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...