دانشنامه فرزند

بعد از تزریق آمپول پروژسترون چه زمانی قاعدگی رخ می دهد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ماه قبل پریود شدم، مدت پریودم 7 روزه و دوره هامم 27 الی 28 روزه هست. فردای روزی که پاک شدم حدودا ساعت سه نصف شب نزدیکی داشتم و چون از پیشاب ترسیدم فرداش ظهر ساعت 12 دو عدد قرص اورژانسی خوردم با هم. دقیقا 8 روز بعد به مدت 3 روز خونریزی کردم و پاک شدم. الان موعد پریودمه و نشدم، خیلیم حالت تهوع و دل درد دارم. دیروز تست زدم منفی بود، دکتر رفتم و دو عدد آمپول پروژسترون زدم ولی هنوز پریود نشدم. خیلیم حالت تهوع دارم از استرس نمیتونم قدم بردارم میترسم باردار باشم. یعنی ممکنه باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به این که تست بارداری انجام داده اید و منفی بوده است خیلی نگران نباشید. از عوارض قرص های اورژانسی اختلال در زمان پریودی و به هم ریختن قاعدگی می باشد. نیاز به تزریق آمپول پروژسترون نبود اما حالا که تزریق نموده اید از 3 روز تا دو هفته بعد از تزریق معمولا پریود خواهید شد و فعلا باید صبر نمایید تا پریود شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...